EEEFT1V101AP*
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1V101AP*
image shown is a representation only
EEEFT1V101AP*
Description: V-FT 100uF 35V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL100U35V Rutronik No.: KEL19493 Unit Pack: 1000 MOQ: 2000 Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
26 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x5,8 mm