EEEFT1E102UP
PANASONIC
PANASONIC EEEFT1E102UP
image shown is a representation only
EEEFT1E102UP
Description: V-FT 1000uF 25V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL1000U25V Rutronik No.: KEL22265 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL
C(N)
1000 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1190 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
10x10,2 mm
Addi.spec.
NA
Reel step
16 mm