EEEFT0J331AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFT0J331AP
image shown is a representation only
EEEFT0J331AP
Description: V-FT 330uF 6,3V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL330U6,3V Rutronik No.: KEL22013 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PLAST
C(N)
330 µF
V(N)
6.3 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
260 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
300 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,8 mm