EEEFP1C471AP
PANASONIC
PANASONIC EEEFP1C471AP
image shown is a representation only
EEEFP1C471AP
Description: V-FP 470uF 16V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL470U16V Rutronik No.: KEL15839 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
C(N)
470 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,2 mm