EEEFN1V221P
PANASONIC
PANASONIC EEEFN1V221P
image shown is a representation only
EEEFN1V221P
Description: V-FN 220uF 35V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCR220U35V Rutronik No.: KEL23470 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: REEL Packaging: REEL PAP
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
8x10,2 mm
Reel step
16 mm