EEEFK1V751SQ
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1V751SQ
image shown is a representation only
EEEFK1V751SQ
Description: V-FK 750uF 35V 20% 12x13 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL750U35V Rutronik No.: KEL23044 Unit Pack: 200 MOQ: 400 package: REEL Packaging: REEL PLAST
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
750 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
12x13 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
60 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Packaging
REEL PLAST
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
12,5x13,5 mm
Reel step
24 mm