EEEFK1C471P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK1C471P
image shown is a representation only
EEEFK1C471P
Description: V-FK 470uF 16V 20% 8x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL470U16V Rutronik No.: KEL12255 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
8x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x10,2 mm