EEEFK0J152P
PANASONIC
PANASONIC EEEFK0J152P
image shown is a representation only
EEEFK0J152P
Description: V-FK 1500uF 6,3V 20% 10x10 Supplier: PANASONIC Matchcode: HCRL1500U6,3V Rutronik No.: KEL18345 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1500 µF
V(N)
6.3 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
80 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
850 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
10x10,2 mm
Reel step
12 mm