EEE1VA470WP
PANASONIC
PANASONIC EEE1VA470WP
image shown is a representation only
EEE1VA470WP
Description: VS 47uF 35V 20% 6x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR47U35V Rutronik No.: KEL12609 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x5,4 mm