EEE1HA470XP
PANASONIC
PANASONIC EEE1HA470XP
image shown is a representation only
EEE1HA470XP
Description: VS 47uF 50V 20% 6x8 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR47U50V Rutronik No.: KEL13409 Unit Pack: 900 MOQ: 1800 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
6x7 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x7,7 mm