EEE1HA220WP
PANASONIC
PANASONIC EEE1HA220WP
image shown is a representation only
EEE1HA220WP
Description: VS 22uF 50V 20% 6x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR22U50V Rutronik No.: KEL12638 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x5,4 mm