EEE1CA470SP
PANASONIC
PANASONIC EEE1CA470SP
image shown is a representation only
EEE1CA470SP
Description: VS 47uF 16V 20% 6x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR47U16V Rutronik No.: KEL17241 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: REEL PAP
C(N)
47 µF
V(N)
16 V
Rutronik size
6x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
119 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
6,3x5,4 mm