EEE1AA101WR
PANASONIC
PANASONIC EEE1AA101WR
image shown is a representation only
EEE1AA101WR
Description: VS 100uF 10V 20% 5x5 Supplier: PANASONIC Matchcode: CR100U10V Rutronik No.: KEL12641 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
10 V
Style
SMD
Rutronik size
5x5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Supp. case size
5x5,4 mm
Addi. spec.
250BI
Formed leads
NA
Purpose of use
Automotive
AECQ200-D
RoHS Status
RoHS-conform
Formed pad
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Malaysia
ABC-Code
B
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
PANASONIC
PANASONIC EEE1CA101WP
EEE1CA101WP
VS 100uF 16V 20% 6x5