ECEA0JKA221I
PANASONIC
PANASONIC ECEA0JKA221I
image shown is a representation only
ECEA0JKA221I
Description: KA 220uF 6.3V 20% 6x7/2,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: SEM220U6.3V2,5 Rutronik No.: KEL23247 Unit Pack: 2000 MOQ: 4000 package: AMMOPACK Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
6.3 V
Style
RADIAL
Rutronik size
6x7 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
175.1 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.45 mm
Supp. case size
6.3x7 mm
Reel step
12.7 mm