ECA2GHG2R2
PANASONIC
PANASONIC ECA2GHG2R2
image shown is a representation only
ECA2GHG2R2
Description: NHG 2,2uF 400V 20% 8x11/3,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR2,2U400V3,5 Rutronik No.: KEL16308 Unit Pack: 200 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2.2 µF
V(N)
400 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x11,5 mm