ECA1VM471
PANASONIC
PANASONIC ECA1VM471
image shown is a representation only
ECA1VM471
Description: M 470uF 35V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: SE3470U35V5,0 Rutronik No.: KEL23045 Unit Pack: 50 MOQ: 2000 package: BULK Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
935 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm