ECA1VHG221
PANASONIC
PANASONIC ECA1VHG221
image shown is a representation only
ECA1VHG221
Description: NHG 220uF 35V 20% 8x11/3,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR220U35V3,5 Rutronik No.: KEL15575 Unit Pack: 200 MOQ: 4000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
35 V
Rutronik size
8x11 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
405 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x11,5 mm