ECA1HHG331B
PANASONIC
PANASONIC ECA1HHG331B
image shown is a representation only
ECA1HHG331B
Description: NHG 330uF 50V 20% 10x16/5,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR330U50V5,0 Rutronik No.: KEL20295 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
50 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x16 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
615 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x16 mm
Reel step
12.7 mm