ECA1HHG330
PANASONIC
PANASONIC ECA1HHG330
image shown is a representation only
ECA1HHG330
Description: NHG 33uF 50V 20% 5x11/2,0 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR33U50V2,0 Rutronik No.: KEL22296 Unit Pack: 200 MOQ: 6000 Packaging: BULK
C(N)
33 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
5x11 mm
Pitch
2 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
I(@100kHz/T(A)m
180 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x11 mm