ECA1HHG102
PANASONIC
PANASONIC ECA1HHG102
image shown is a representation only
ECA1HHG102
Description: NHG 1000uF 50V 20% 12X25/5 Supplier: PANASONIC Matchcode: HFR1000U50V5,0 Rutronik No.: KEL13531 Unit Pack: 100 MOQ: 1000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
1000 µF
V(N)
50 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
12,5x25 mm