50SVPK22M
PANASONIC
PANASONIC 50SVPK22M
image shown is a representation only
50SVPK22M
Description: SVP 22uF 50V 20% 6,3x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: HSPC22U50V Rutronik No.: KEL19416 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
50 V
Style
SMD
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
125 °C
Lifetime @Tamax
1000 h
Z(100kHz/20°C)
35 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
820 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x6 mm