32SEPF68M
PANASONIC
32SEPF68M
Description: SEPF 68uF 32V 20% 8x7/3,5 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPR68U32V3,5 Rutronik No.: KEL21955 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
68 µF
V(N)
32 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x7 mm
Pitch
3.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
25 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3200 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
8x7 mm