10SVPC330M
PANASONIC
10SVPC330M
Description: SVPC 330uF 10V 20% 8x7 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPC68U10V Rutronik No.: KEL23100 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: REEL Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
330 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
8x7 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
19 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
3460 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
8x6,9 mm