10SVP47M
PANASONIC
PANASONIC 10SVP47M
image shown is a representation only
10SVP47M
Description: SVP 47uF 10V 20% 6x6 Supplier: PANASONIC Matchcode: SPC47U10V Rutronik No.: KEL18501 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
10 V
Rutronik size
6x6 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
50 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1620 mA
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Supp. case size
6,3x5,9 mm
Reel step
16 mm