G7L2AT200240AC
OMRON
OMRON G7L2AT200240AC
image shown is a representation only
G7L2AT200240AC
Description: INDUSTRIAL RELAY 200/240V 25A Supplier: OMRON Matchcode: G7L2AT200240AC Rutronik No.: REL3889 Unit Pack: 20 MOQ: 20 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
240 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
2
Chg.over
0
Normaly closed
0
Coil resistance
0 Ohm
No. of coils
1
Switch current
30 A
Length
52.5 mm
Width
35.5 mm
Height
41 mm