G6S2FYTR24DC
OMRON
OMRON G6S2FYTR24DC
image shown is a representation only
G6S2FYTR24DC
Description: SIGNAL RELAY 24V 2A 2CO SMT Supplier: OMRON Matchcode: G6S2FYTR24DC Rutronik No.: REL8014 Unit Pack: 800 MOQ: 800 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
2
Normaly closed
0
Coil resistance
125 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
250 V[DC]
Length
15 mm
Width
7.5 mm
Height
9.4 mm
Technology
SMT
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Automotive
NO
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
29 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC