G6A274PST15US12DC
OMRON
OMRON G6A274PST15US12DC
image shown is a representation only
G6A274PST15US12DC
Description: Signal THT 2A 12DC 2CO 150mW Supplier: OMRON Matchcode: G6A274PST15US12DC Rutronik No.: REL10035 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BOX
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Coil resistance
3840 Ohm
P(N) coil
150 mW
No. of coils
1
Switch current
2 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AG
Switch freq.
0 MHz
Length
20.2 mm
Width
10.1 mm
Height
8.4 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL
Packaging
BOX
Supplier Lead time
24 weeks
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO