G5Q1HA12DCTY
OMRON
OMRON G5Q1HA12DCTY
image shown is a representation only
G5Q1HA12DCTY
Description: POWER THT 10A 1CO 12DC home appliance Supplier: OMRON Matchcode: G5Q1HA12DCTY Rutronik No.: REL10096 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: TRAY
Coil voltage
12 V
Coil resistance
63 Ohm
P(N) coil
400 mW
Switch current
10 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
30 V[DC]
Contact materia
AGALLOY
Switch freq.
0 MHz
Length
20.3 mm
Width
10.3 mm
Height
15.8 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
FLUX
Diameter
0 mm