ZRB18AR60J476ME01L
ZRB18AR60J476ME01L
Description:
KC 47µF 0603 20% 6,3V X5R Interposer
Supplier:
MURATA
Matchcode:
KC47U0603X5R6,3M NORMINTERPOS
Rutronik No.:
KKS6171
3000
package:
Packaging:
REEL BLI
- C(N)
- 47µ F
- V(N)
- 6.3 V
- Case size
- Dielectric
- X5R
- Style
- CHIP
- Tolerance
- 20%
- Design / type
- INTERPOSER
- Automotive
- NO
- Packaging
- REEL BLI
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Purpose of use
- ANTI NOISE
- Length
- 1.6 mm
- Diameter/width
- 0.8 mm
- Height
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Package
- Bendingstrength
- 1 mm