XRCGB40M000F1S2DR0
MURATA
MURATA XRCGB40M000F1S2DR0
image shown is a representation only
XRCGB40M000F1S2DR0
Description: XRCGB 40,000000M 10ppm 9pF Supplier: MURATA Matchcode: Q40,000000 MHZ XRCGB Rutronik No.: QUARZ9213 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: XRCGB Packaging: REEL
Frequency
40 MHz
Tolerance
+/-10 ppm
Temp.range
-40+85 °C
Stabil./ Temp.
+/-20 ppm
Load capacity
9 pF
Height
0.65 mm
Width
1.6 mm
Length
2 mm
ESR max.
40 Ohm