PKM22EPPH4001-B0
MURATA
PKM22EPPH4001-B0
Description: PKM22EPP 4,0KHZ 22MM THT Supplier: MURATA Matchcode: SIGP4,0KO Rutronik No.: SOUND1117 Unit Pack: 900 MOQ: 900 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
TRANSDUCER
Technics
PIEZO
Electronics
NO
Mounting
THT
Frequency
4 kHz
Sound pressure
87 dB
Rated voltage
1.5 V
Length/Diameter
22 mm
Height
7 mm
Pitch/Leadspace
10 mm
T(A)min
-20 °C
T(A)max
70 °C
Capacitance
12000 pF
Housing
YES
Pin/Wire length
6.5 mm