NFM41PC155B1E3L
MURATA
MURATA NFM41PC155B1E3L
image shown is a representation only
NFM41PC155B1E3L
Description: NFM41PC 1,5uF +80/-20% 25V 6A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,5U1806 Rutronik No.: FE4390 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
1500000 pF
EIA size
1806 Inch
Rated current
6000 mA
Rated voltage
25 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
85 °C