NFM3DCC102R1H3L
MURATA
MURATA NFM3DCC102R1H3L
image shown is a representation only
NFM3DCC102R1H3L
Description: NFM3DCC 1nF 50/-20% 50V 0,3A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0N1205 Rutronik No.: FE4394 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
1000 pF
EIA size
1205 Inch
Rated current
300 mA
Rated voltage
50 V
Length
3.2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.7 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
50 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C