NFM21PC105B1A3D
MURATA
MURATA NFM21PC105B1A3D
image shown is a representation only
NFM21PC105B1A3D
Description: NFM21PC 1,0uF +/-20% 10V 4A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0U0805 Rutronik No.: FE4354 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
1000000 pF
Rated current
4000 mA
Rated voltage
10 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C