NFM21CC102R1H3D
MURATA
MURATA NFM21CC102R1H3D
image shown is a representation only
NFM21CC102R1H3D
Description: NFM21CC 1nF 20% 50V 1000mA Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0N0805 Rutronik No.: FE4377 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
1000 pF
EIA size
0805 Inch
Rated current
1000 mA
Rated voltage
50 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
20 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C