NFM18PC224R0J3D
MURATA
MURATA NFM18PC224R0J3D
image shown is a representation only
NFM18PC224R0J3D
Description: NFM18PC 220nF +/-20% 6,3V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC0,22U0603 Rutronik No.: FE4227 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Capacitance
220000 pF
Rated current
2000 mA
Rated voltage
6.3 V
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.6 mm
Tolerance neg
20 %
Tolerance pos
20 %