NFE61PT102E1H9L
MURATA
MURATA NFE61PT102E1H9L
image shown is a representation only
NFE61PT102E1H9L
Description: NFE61P 1000pF +80/-20% 50V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0N2706 Rutronik No.: FE4416 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Capacitance
1000 pF
EIA size
2706 Inch
Rated current
2000 mA
Rated voltage
50 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
80 %
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C