NFE61HT332Z2A9L
MURATA
MURATA NFE61HT332Z2A9L
image shown is a representation only
NFE61HT332Z2A9L
Description: NFE61H 3300pF +80/-20% 100V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC3,3N2706 Rutronik No.: FE4359 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Capacitance
3300 pF
EIA size
2706 Inch
Rated current
2000 mA
Rated voltage
100 V
Length
6.8 mm
Width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
80 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C