NFE61HT102F2A9L
MURATA
MURATA NFE61HT102F2A9L
image shown is a representation only
NFE61HT102F2A9L
Description: NFE61H 1000pF +80/-20% 100V 2A Supplier: MURATA Matchcode: EMIC1,0N2706 Rutronik No.: FE4411 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Mounting
SMD
Capacitance
1000 pF
EIA size
2706 Inch
Rated current
2000 mA
Rated voltage
100 V
Tolerance neg
-20 %
Tolerance pos
80 %
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C