NCU18XH103D60RB
NCU18XH103D60RB
Description:
NTC 0603 10K 0,5% 0,1W B=3380
Matchcode:
NC10K06030,5%
Rutronik No.:
WNTC2244
4000
- Resistor value
- 10K Ω
- Res.tolerance
- 0.5 %
- B-value
- 3380 K
- B-value tol.
- 0.5 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -55 °C
- Max.oper.temp.
- 150 °C
- Width
- 0.8 mm
- Length
- 1.6 mm