NCP18XW222J03RB
MURATA
MURATA NCP18XW222J03RB
image shown is a representation only
NCP18XW222J03RB
Description: NTC 0603 2,2K 5% 0,1W B=3950 3% Supplier: MURATA Matchcode: NC2,2K06035% Rutronik No.: WNTC1855 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
2,2K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3950 K
B-value tol.
3 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0603
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm