LQW2BHN27NJ03L
MURATA
MURATA LQW2BHN27NJ03L
image shown is a representation only
LQW2BHN27NJ03L
Description: LQW2BH 0,027uH 540mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,027U0805 Rutronik No.: IND6193 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.027 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
540 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.17 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
AIR
Length
2 mm
Width
1.5 mm
Height
1.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
2300 MHz