LQW2BASR56J00L
MURATA
LQW2BASR56J00L
Description: LQW2B 0,56uH 0,23A 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,56U0805 Rutronik No.: IND21962 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.56 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
230 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.0019 Ohm
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C