LQW2BASR47J00L
MURATA
MURATA LQW2BASR47J00L
image shown is a representation only
LQW2BASR47J00L
Description: LQW2BA 470nH 250mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,47U0805 Rutronik No.: IND16210 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.47 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
250 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
1.76 Ohm
Design
CERAMIC
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
300 MHz