LQW2BAS68NG00L
MURATA
LQW2BAS68NG00L
Description: LQW2BA 0,068uH 0,5A 2% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,068U0805 Rutronik No.: IND21211 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
0.068 µH
Current rated
500 mA
Tolerance
2 %
R(DC)max.
0.38 Ohm
Test frequency
200 MHz
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C