LQW2BAS39NJ00L
MURATA
LQW2BAS39NJ00L
Description: LQW2BA 0,039uH 0,5A 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,039U0805 Rutronik No.: IND21210 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.039 µH
Current rated
500 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.29 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
CERAMIC
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2000 MHz