LQW2BAS18NG00L
MURATA
LQW2BAS18NG00L
Description: LQW2BA 0,018uH 0,6A 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,018U0805 Rutronik No.: IND21204 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
0.018 µH
Current rated
600 mA
Tolerance
2 %
R(DC)max.
0.2 Ohm
Length
2.09 mm
Width
1.53 mm
Height
1.42 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
3100 MHz