LQW21HN2R2J00L
MURATA
MURATA LQW21HN2R2J00L
image shown is a representation only
LQW21HN2R2J00L
Description: LQW21HN 2,2uH 75mA 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0805 Rutronik No.: IND12063 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
75 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
6.5 Ohm
Test frequency
10 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
300 MHz