LQW18ANR12G0ZD
MURATA
MURATA LQW18ANR12G0ZD
image shown is a representation only
LQW18ANR12G0ZD
Description: LQW18A 0,12uH 180mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,12U0603 Rutronik No.: IND16087 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
0.12 µH
Current rated
180 mA
Tolerance
2 %
R(DC)max.
1.3 Ohm
Test frequency
150 MHz
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1600 MHz