LQW18AN13NG8ZD
MURATA
LQW18AN13NG8ZD
Description: LQW18A 13nH 1500mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,013U0603 Rutronik No.: IND20781 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.013 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
1500 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0064 Ohm
Test frequency
100 MHz
Length
1.65 mm
Width
0.99 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5000 MHz